Zaznacz stronę
Choć zielone szkoły nie są typem wyjazdów, które planuje się z dużym wyprzedzeniem – w końcu zazwyczaj organizowane są przez same szkoły – to jeśli szukasz ciekawych ofert zielonych szkół na 2024, warto szukać już teraz.

Dlaczego warto już teraz wiedzieć, gdzie warto jechać na zieloną szkołę w 2024?

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które lubią planować z wyprzedzeniem i mieć wszystko pod kontrolą, to na przeglądanie ofert zielonych szkół na 2024 nie jest dla Ciebie zbyt wcześnie. Tym bardziej, jeśli wybierasz zimową zieloną szkołę i planujesz wysłać na nią dziecko na początku 2024 – w takim razie to właściwy moment.

Dlaczego warto z wyprzedzeniem wybrać to, gdzie dziecko pojedzie na zieloną szkołę? Oferty 2024 już się pojawiły, a kto wcześniej rezerwuje miejsce, ten zazwyczaj może liczyć na większy wybór i niższe ceny – jak z biurami podróży, które oferują tak zwane wyjazdy first minute. Jeśli więc szukasz bardzo konkretnej oferty zielonej szkoły na 2024, to teraz masz większą szansę na znalezienie wolnych miejsc. Chyba, że jeszcze nie wiesz gdzie na zieloną szkołę pojedzie Twoje dziecko. W takim przypadku, mamy kilka propozycji.

Gdzie jechać na zieloną szkołę?

Pamiętaj – zanim podejmiesz decyzję o zielonej szkole, upewnij się, że Twoje dziecko chce na nią jechać i jest na nią gotowe (jest wystarczająco samodzielne i przygotowane psychicznie na rozłąkę z rodzicem) oraz sprawdź, gdzie na zieloną szkołę chce pojechać. Być może już samo ma jakiś pomysł i wie, że chciałoby pojechać na zieloną szkołę nad morze, w góry albo na Mazury.

Zielona szkoła na Kaszubach

Być może Kaszuby dla wielu nie są pierwszą myślą, gdy decydują o tym, gdzie można pojechać na zieloną szkołę – ani drugim, trzecim a nawet czwartym. To błąd! Kaszuby mają do zaoferowania naprawdę bardzo wiele. Przede wszystkim Kaszuby mają świetnie rozwiniętą bazę turystyczną, a zwłaszcza agroturystyczną. To oznacza wiele baz noclegowych, ale także liczne szlaki – piesze, rowerowe a także wodne. Głównym powodem jest przede wszystkim niezwykły krajobraz Kaszub, łączący w sobie elementy krajobrazu

nadmorskiego, pojeziernego, pagórkowatego i leśnego. Dzięki temu dziecko ma szansę poznać wiele odmiennych elementów przyrodniczych i docenić tę różnorodność fauny i flory. To nie wszystko, bowiem wyjazd na zieloną szkołę na Kaszuby to także szansa na poznanie regionalnych zwyczajów, lokalnej sztuki oraz oczywiście języka kaszubskiego.

Gdzie na zieloną szkołę na Kaszubach warto się wybrać? Jeśli szukasz ofert zielonej szkoły nad morzem w 2024, polecamy Puck – niewielkie, ale niezwykle popularne miasteczko leżące nad Zatoką Pucką. Z jednej strony okolice Pucka gwarantują spokojny wyjazd w towarzystwie przyrody, z drugiej natomiast niewielka odległość od Trójmiasta pozwala na jednodniowe wypady. Inną ciekawą opcją są okolice Kartuz, które uznawane są za stolicę Kaszub. Miasteczko leży nad czterema jeziorami i przecinają go dwa szlaki turystyczne.

Zielona szkoła w górach

Jeśli Twoje dziecko jest nieco starsze i chciałoby połączyć wyjazd na zieloną szkołę z częstymi pieszymi wycieczkami, warto rozważyć wyjazd w góry, a zwłaszcza w Bieszczady, które wciąż są w najmniejszym stopniu dotknięte ingerencją człowieka. To idealne miejsce na poznawanie tajemnic świata przyrody. Wśród popularniejszych miejscowości turystycznych są między innymi Wetlina, Cisna czy Ustrzyki.

Zielona szkoła w Borach Tucholskich

Nie nad morze i nie w góry – to może gdzieś bliżej, na przykład w Bory Tucholskie? To jedna z największych polskich puszczy. Objęte ochroną w ramach parku narodowego, Bory Tucholskie to wspaniała szansa na poznanie świata, który ocalał w nielicznych miejscach, pełnego nieposkromionej natury, różnorodnych gatunków roślin i zwierząt i cudownych krajobrazów. Bory Tucholskie znajdują się na granicy województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego i są świetną alternatywą dla bardziej popularnych miejsca na zieloną szkołę w 2024.

Zielona szkoła nad morzem

Zielona szkoła nad morzem to doskonała propozycja dla każdej grupy wiekowej. Warto wybrać się na zielone szkoły 2024 na mazurach, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość realizować zajęcia integracyjne na terenie parku krajobrazowego. Organizator zapewnia profesjonalną kadrę instruktorską oraz wyżywienie dopasowane do potrzeb każdej grupy wiekowej. Dzieci będą miały dostęp do boiska do koszykówki, szałasów, gry terenowe, a nawet zajęcia linowe. Programy edukacyjne związane z ochroną oceanów i przybrzeżnych ekosystemów również znajdą się w kalendarzu zajęć. Wszystkie zajęcia są dostosowane do zasad bezpieczeństwa, a każdy uczestnik będzie miał możliwość nauki pierwszej pomocy oraz nnw. Dodatkowo, integracja grupy jest elementem kluczowym w programie, co pozwoli dzieciom na współdziałanie oraz aktywny wypoczynek.

Zielona szkoła nad morzem to także doskonała opcja dla wychowawców, którzy mogą pozostawić swoje dzieci pod opieką profesjonalnego animatorskiego crew. Oprócz aktywności terenowych, dzieci będą miały możliwość uczestnictwa w zajęciach integracyjnych, jak np. paintball czy survival. Organizator zawsze dba o szczegóły, a łazienki oraz wykwaterowanie są dopięte na ostatni guzik. Dzięki różnorodnym możliwościom dostępnym na terenie zielonej szkoły, każde dziecko znajdzie coś dla siebie, co pozwoli im spędzić czas aktywnie i kreatywnie.

Zielona szkoła na wsi

Zielona szkoła na wsi to doskonała okazja dla dzieci, aby spędzić czas w otoczeniu przyjaznych dla natury miejsc. Jednym z popularnych miejsc, gdzie warto jechać na zieloną szkołę, są zielone szkoły na Mazurach. Ośrodek położony w malowniczej okolicy oferuje bogaty program zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych. Dzięki doświadczonemu instruktorowi oraz animatorowi, dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach survivalowych oraz plażowych.

Podczas pobytu w ośrodku, uczestnicy mają możliwość skomponowania programu według własnych preferencji. Zajęcia realizowane są na terenie ośrodka, a dzieci mogą także wybrać się na wycieczki do pobliskich Pienin. Ośrodek zapewnia całodzienne wyżywienie oraz pokoje z łazienkami. Aby zapisać dziecko na zieloną szkołę, należy wypełnić formularz zawierający dane osobowe i wskazany adres. Kontakt z biurem ułatwi proces rezerwacji, a dokumenty do pobrania można znaleźć na stronie internetowej ośrodka.

Jak opracować program zielonej szkoły?

Jak opracować program zielonej szkoły? Aby stworzyć atrakcyjny program zielonej szkoły, warto rozważyć różnorodne możliwości dzieci. Myśląc o dzieciach, m.in. stworzyliśmy miejsce sprzyjających pozytywnym emocjom konkursów i zabaw. W trakcie trwania imprezy, uczestnicy zajęć mogą wyrazić się poprzez różnorodne aktywności, takie jak rozpalanie ogniska, twister czy zajęcia uczestnicy zajęciowy w sal świetlicowych. Następuje zakwaterowanie w domkach typu studio, gdzie dzieci mogą zapamiętywać nowe umiejętności w zdrowej rywalizacji. Wielkości grupy są dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników, a cała dobę jest przeznaczona na aktywności związane z programem. Dzięki takiej formie programu, dzieci mają możliwość wyjścia ze swojego codziennego bagażu i spędzenia czasu w otoczeniu natury.

Więcej informacji znajdziesz w artykule o opracowaniu programu zielonej szkoły, który znajdziesz tutaj.

Podsumowanie

A Ty? Gdzie najchętniej wybierasz się na zieloną szkołę? Daj znać w komentarzu, pomóż innym! Może znasz jakieś fantastyczne miejsce, gdzie warto pojechać? To właśnie tutaj warto o typ napisać.